Episode 011: Fotoğrafçıların ve Eğitimcilerin Sorması ve Sormaması Gereken Sorular

Feb 27, 2022 | Podcast

Serap Seker Academy Podcast Episode 11

Bolum Ozeti: Artık daha vizyoner, daha ileriye götürücü, daha farklı, daha iyi sorular sormak gerekiyor. İnsanları verdiği cevaplara göre değil sorduğu sorulara göre değerlendirin demiş Voltaire. Bu bölüm de doğru soruları soran o fotoğrafçı ya da eğitmen olacaksınız.

Biz her yıl onbinlerce lirayı eğitimlerimiz için ayırıyoruz. Bebek Fotoğrafçılarının yanında Düğün Fotoğrafçılarından, Yemek, Ürün, Aile, Sokak, Portre fotoğrafçılarından eğitimler alıyoruz. Hatta sadece müşteri rehberlerimiz için ayrı bir mentor, email ve müşteri iş akışlarımız için ayrı bir mentor ile çalışıyoruz. Bunun dışında 2 tanede düğün fotoğrafçısı olan mentorümüz bulunuyor. Çünkü öğrenmenin, gelişmenin, yenilenmenin sonu yok. erkesi besleyebilmek, her gün yeni bir şey eklemek, dünya standartlarında eğitimler hazırlayabilmek için 4 bir koldan bizim de beslenmemiz gerekiyor. Ben herkesten daha çok eğitim almalı ve herkesten çok çalışmalıyım. Çünkü bana eğitime gelenler büyük umutlarla geliyor, belki son parasını harcıyor belki son çaresiyim. Bu aslında çok büyük bir yük. Çokça çalışmayı gerektiriyor. Bu nedenle eğitmenlerin tüm öğrencilerinden daha fazla eğitim almış, daha fazla çalışmış, daha fazla emek vermiş olması gerekiyor.

Eğitim almak isteyen fotoğrafçılar kendilerine ve eğitim almak istedikleri fotoğrafçılara hangi soruları sormalı, Eğitim veren bebek fotoğrafçıları da kendilerine ve karşısındaki fotoğrafçılara hangi soruları sormalı.

Bir yatırım yapacağınız zaman bu soruları sorun. Sonra hayal kırıklığına uğramayın. Her yıl mutlaka kendinize ve işinize eğitim yatırımını yapın.

Mis gibi bir bölüm oldu. Umarız sizin için de keyifli olur.

Yorumlarınızı bekliyoruz:)

Keyifli Dinlemeler:)

Hızlıca Ulaşabileceğiniz Sayfalar:
Podcast Email Listesine Kayıt Ol
Babies & Photographers Association
Senin Hikayen Dergi
Serap Seker Photography
Academy Instagram
Photography Instagram
Maternity Instagram

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You might also like

10 Tips for Building a Successful Photography Business in 2023

10 Tips for Building a Successful Photography Business in 2023

Starting a photography business can be a challenging and rewarding experience. In this post, we share 10 tips for building a successful photography business, including advice on marketing, pricing, and client relationships. Whether you are just starting out or looking to grow your existing business, these tips will help you set yourself up for success in the competitive world of photography.

Ep 022 Istanbul’da Fotoğrafçılık Yapılır mı?

Ep 022 Istanbul’da Fotoğrafçılık Yapılır mı?

Bölüm Özeti: Uzun bir aradan sonra yeniden buradayız. 4 yıl aradan sonra Türkiye'ye- İstanbul'a geldik. Dünya'nın en iyi fotoğrafçılık programı olan NewGen'i anlatmaya, workshoplarımızı vermeye ve birazcık da tatil yaptık. 2 haftaya bir çok görüşme, toplantı, 3...

Ep 021- Ya Sonra?

Ep 021- Ya Sonra?

Bölüm Özeti: Türkçe içerik üretmeyi bıraktık. Ama neden? Türkiye'de sadece bir tane olan Bebek Fotoğrafçılığı Akademisi olarak Türkçe bloglar, dergiler, makaleler, iletiler, videolar yayınlamayı neden bıraktık? Türkiye Bebek Fotoğrafçılığı sektörü için içerik...